Příběh

Nový příběh

Novodobá historie Školy na Vsi se začíná psát již v 90. letech, kdy od obce Zdobnice objekt školy i stodoly kupuje pan Bedřich Šimánek, bratr známého cestovatele Leoše Šimánka. Nový majitel školu zrekonstruuje a začíná zde vítat hosty. Celých 30 let až do roku 2020 tu pan Bedřich Šimánek podniká i bydlí. Dnes ho můžete potkat v sousední obci Rampuši, kde užívá zaslouženého klidu. (Známá to vesnička díky povídce Karla Poláčka „Bylo nás pět“.)

Současný majitel pan Jiří Králík poprvé zavítá do Kunčiny Vsi zcela náhodou při svých toulkách horami na přelomu let 2013 a 2014. V lednu 2014 odkupuje od pana Šimánka zatím jen zbytky rozbořené a zarostlé stodoly a celých 5 let uklízí skládku odpadu, která se od 50. let minulého století na tomto unikátním místě kupí. (Ano, přímo zde - asi netřeba připomínat realitu dob komunismu.) Na Štědrý den roku 2016 se pan Jiří s panem Bedřichem dohodnou také na budoucím předání objektu školy – do té doby široko daleko známé jako „Penzion Šimánkovi“. Přepsání vlastnictví budovy a pozemku se realizuje v červnu 2019, s tím že k fyzickému předání školy dojde na jaře 2020.

V srpnu 2019 se pan Jiří potkává s paní Hanou Voseckou, která se na Kunčinu Ves přistěhovala se svojí rodinou jen o rok dříve, a začínají se postupně rýsovat obrysy budoucí spolupráce. Dohoda o provozování objektu se mezi panem Jiřím a paní Hanou stvrdí v zimě 2019 a klíče od objektu nové Školy na Vsi přebírá paní Hana přímo ještě od pana Šimánka dne 1. dubna 2020. Nová éra Školy na Vsi začíná!

Vše u nás zcela jistě ideální není, ne vše krásné a hotové, prosíme, mějte pochopení. Vize máme a děláme maximum, aby Škola na Vsi opět dostála svému původnímu využití (coby penzion i škola zároveň).

Na Vaši návštěvu se těší,

Hana Vosecká (s Jakubem a dětmi) & Jiří KrálíkNapište nám

Napište, co máte na srdci. Ozveme se Vám.
Škola na Vsi
Kunčina Ves 61 u Zdobnice, Orlické hory, 516 01

info@skolanavsi.cz, +420 774 405 452

Provozuje:
Hanka HORALKA, s. r. o.
IČ 08941220
Hana Vosecká
hanka@skolanavsi.cz

Instagram | Facebook