Malebný kraj luk, lesů a západů slunce

Legenda praví: „…vládce sousedních Krakonoš navštěvuje naše hory, aby žádal vládkyni tohoto kraje – princeznu Kačenku o ruku. Ta ho však pravidelně odmítá. Když se Krakonoš vrací do Krkonoš, rozpoutá hotové peklo; vichřice, vítr, potoky se rozvodňují…. Naše hory se na počest své vládkyně jmenují Hory Kačenčiny, dnes však známé jako hory Orlické...Kačenka je laskavá, půvabná a drobná dívka. Potřebným a slabým pomáhá, nezbedy trestá..."

Jistá podobnost Kačenky a přírody odpovídá poetice našeho malebného kraje, s oblými kopečky, nekonečnými loukami a poklidnou atmosférou. Vrcholy kopečků nevzbuzují respekt jako příkré stráně Krkonoš, ale spíše navozují příjemný pocit něžné krásy.

V Orlických horách naleznete 2 národní přírodní rezervace, 6 přírodních památek a 12 přírodních rezervací. Známých je pět menších lyžařských středisek. Celým pohořím se táhne pás opevnění budovaného před druhou světovou válkou na obranu Československa.

Množství turistických cest, cyklistických stezek i sjezdovek nabízí dobré předpoklady pro příjemnou rodinnou letní i zimní dovolenou.

Celý kraj je plný pohádek, které zapsali B. Němcová, J. Š. Kubín, J. Jech, A. Špinler, V. Šplíchal, J. Lukášek a další autoři. Pohádkové postavičky najdete snad v každé vsi.

 

KUNČINA VES U ZDOBNICE

Napište nám

Napište, co máte na srdci. Ozveme se Vám.
Škola na Vsi
Kunčina Ves 61 u Zdobnice, Orlické hory, 516 01

info@skolanavsi.cz, +420 774 405 452

Provozuje:
Hanka HORALKA, s. r. o.
IČ 08941220
Hana Vosecká
hanka@skolanavsi.cz

Instagram | Facebook